Category Archives: Raksti

BRĪVMŪRNIEKU SIMBOLI

Brīvmūrniecībā sastopami daudz dažādi simboli, kuri cilvēkam liek ne tikai uzdot jautājumus, bet arī meklēt tajos apslēptās atbildes.

Piedāvājam šodien padomāt par simboliem, kuri atrodas Brīvmūrnieku uzmanības centrā, tai skaitā arī par Stūreni un Cirkuli, kuri novietoti uz Svētā Likuma Grāmatas. Tā kā simbolu autors ir pats cilvēks, tie arī domāti ir cilvēkam, kā aicinājums meklēt un atrast. Lasīt tālāk

Iniciācija un kontriniciācija

Katru reizi, runājot ar cilvēkiem, kuri praktizē noteiktas metodes, lai iepazītu ārpus maņu orgānu uztveres sfēras esošus spēkus, parasti dzirdam gandrīz identiskas atbildes: „Es vēlos garīgi pašrealizēties, vēlos attīstīt īpašas ekstrasensorās uztveres spējas, tiecos uz matērijas un Gara vienotību, vēlos iepazīt Dievu sevī un apkārtējā Dabā”. Aiz daudzām līdzīgām atbildēm bieži vien slēpjas tikai vārdi, empīriski izjūtot to, kas tu vēlētos būt, acīmredzot tāpēc, ka kardināli neapmierina tas stāvoklis, kurā esi pašlaik. Šādā gadījumā persona var reti izskaidrot: a) kas tieši un kāds viņš ir šajā brīdī; b) kur viņš virzās un ko viņš vēlas sasniegt ar savām darbībām, kuru vektors var nesakrist ar izvirzīto mērķi.

Lasīt tālāk

Intervija

Lielākā daļa no šīs intervijas lasītājiem noteikti būs kaut ko dzirdējuši vai lasījuši par kādu no slepenajām brālībām ar gadsimtiem glabātiem noslēpumiem, kas tiek atklāti vienīgi iesvētītajiem. Pie pazīstamākajām no slepenajām organizācijām, par kurām šodien pieejams visvairāk informācijas, noteikti jāmin Brīvmūrniecība, Senais Mistiskais Rozes un Krusta Ordenis un Martīnistu Ordenis.
Lasīt tālāk